ile kosztuje tlumaczenie prac dyplomowych, koszt tlumaczenia prac dyplomowych

Ile kosztuje tłumaczenie prac dyplomowych?

Marzy Ci się kariera naukowa lub badania poza granicami kraju? A może studiowałeś lub prowadziłeś badania poza granicami ojczyzny? Być może będziesz potrzebował tłumaczenia pracy dyplomowej lub innych dokumentów. Ważne, aby zrobić to porządnie, a najlepiej z profesjonalnym tłumaczem. Za obraniem tej drogi przemawia chociażby to, że styl prac i artykułów naukowych wymaga odpowiedniego słownictwa, nie ma też tutaj miejsca na błędy. Jeżeli chcesz przejść przez ten proces szybko i mieć jak najlepsze efekty, bezcenna jest pomoc zawodowca.

Ile kosztuje tłumaczenie prac dyplomowych?

Nie wiesz, ile kosztuje tłumaczenie prac dyplomowych, tłumaczenie artykułów naukowych czy przekład innych treści związanych z karierą akademicką i naukową? Po prostu zapytaj o to biuro tłumaczeń lub tłumacza, którego usługa Cię interesuje. Możesz też zrobić research i popytać się wśród więcej niż jednego czy dwóch specjalistów zajmujących się tego typu usługami. Wycena da Ci odpowiedzi: realne koszty, konkretne cenniki czy uzyskasz informacje o dodatkowych kosztach przy zamówieniu korekty i redakcji tłumaczenia lub dodatkowym czytaniu przez eksperta z danej dziedziny Twojej pracy pod kątem merytoryczności. Benjamin Franklin powiedział kiedyś: „dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane”. Niezależnie od tego, ile wyniesie Cię przetłumaczenie pracy dyplomowej pamiętaj, że to inwestycja w jakość, rozwój, Twoją przyszłość!

 • Fakt, Tłumacz Google może przetłumaczyć Ci pracę dyplomową zupełnie za darmo. Pytanie: czy naprawdę tego chcesz? Pamiętaj, że choć ten translator jest całkiem niezły jeśli chodzi o sprawy prywatne, to daleko mu do zawodowego tłumacza. Dodatkowo powinieneś mieć na uwadze, że udostępnianie swojej ciężkiej pracy w miejscu, gdzie Twoja treść może być przesz kogoś przechwycona to nie najlepszy pomysł.
 • Zadzwoń lub odwiedź biuro tłumaczeń i zapytaj o koszt realizacji Twojego zamówienia. Przedstaw dokładnie, czego ma dotyczyć przekład – tematyka, ilość stron, interesujące Cię dodatkowe usługi. Zwykle wycena jest całkowicie darmowa i pozwoli Ci zorientować się w cennikach za taką usługę.
 • Przypominamy: profesjonalny przekład Twojej pracy dyplomowej, artykułu naukowego lub innego ważnego dokumentu to inwestycja w Twoje cele, rozwój i przyszłość. Spójrz na sprawę obiektywnie: skoro chcesz, aby sprawy poszły sprawnie do przodu, pomyśl o zawodowcu.

Od czego zależy cena tłumaczenia prac dyplomowych?

Zrobiłeś research: przejrzałeś kilka czy kilkanaście stron biur tłumaczeń i dostrzegasz ogromne różnice w cennikach. Nie wiesz, co powinieneś o tym myśleć. Zastanawiasz się czy wynika to po prostu z tego, że różni wykonawcy mają inne ceny, czy chodzi tu o trudność? A może w grę wchodzi jeszcze coś innego? Oczywiście koszt usługi określ dany tłumacz, ale zwykle za podobną usługę obowiązują pewne branżowe standardy. Opierają się one zwykle na długości pracy dyplomowej, parze językowej czy dziedzinie, której dotyczą.

 • Większość biur tłumaczeń i tłumaczy wycenia tłumaczenia prac dyplomowych na podstawie strony rozliczeniowej. Dopytaj jednak dokładnie, co rozumieją pod stroną rozliczeniową – może to być 1800 znaków, jak i 1500 znaków ze spacjami.
 • Para językowa, której dotyczy tłumaczenie streszczenia pracy dyplomowej czy całej pracy dyplomowej lub innego dokumentu. Dobrze mieć na uwadze, że inne ceny obowiązują za przekłady z i na język angielski, a jeszcze inne w przypadku chińskiego, japońskiego czy gruzińskiego.
 • Tematyka ma wpływ na koszt tłumaczenia. I bardziej specjalistyczna dziedzina, tym zwykle możesz spodziewać się wyższych kosztów.
 • Dostępność tłumaczy. Załóżmy, że napisałeś pracę dyplomową o bardzo specyficznej i specjalistycznej tematyce. Do tego dochodzi dość rzadki język. Naturalne jest, że zapewne możesz mieć trudności nie tylko ze znalezieniem fachowca, ale i musisz liczyć się z większymi kosztami.
 • Tempo tłumaczenia pracy dyplomowej. Załóżmy, że goni Cię czas i chcesz otrzymać możliwie jak najszybciej przekład. Dziś biura tłumaczeń i tłumaczy pracujący jako freelancerzy bardzo często oferują ekspresową usługę tłumaczeń. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że tłumacz wykona Ci w bardzo krótkim czasie przekład. Licz się tu jednak z wyższym cennikiem za taką usługę.
 • Dodatkowe usługi. O co chodzi? Być może będziesz zainteresowanych korektą i redakcją przekładu lub zechcesz, aby gotowe tłumaczenie pracy dyplomowej zostało zweryfikowane przez zewnętrznego specjalistę. Wielu wykonawców posiada takie usługi w swojej ofercie, ale to także koszty extra.

Gdzie wykonać tłumaczenie pracy dyplomowej?

Dwight D. Eisenhower powiedział: „historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór – jego wybór”. Skoro postanowiłeś zrobić karierę naukową, dostać wymarzoną pracę lub prowadzić badania czy zrobić cokolwiek innego, co pozwoli Ci osiągnąć sukces nie ryzykuj współpracy z amatorem czy tym bardziej nie korzystaj z translatora. Treści naukowe to nie materiał wymagający dokładności i solidności. W związku z tym nie oddawaj przekładu koleżance, siostrze czy nie tłumacz z Google Translate. Praca dyplomowa to zadanie dla profesjonalisty. Zdarza się, że czasem ktoś wpadnie na ten niefortunny pomysł, aby samodzielnie wykonać przekład lub zleca to amatorowi. Jest to najgorsza z możliwych strategii skoro tłumaczenie jest Ci potrzebne do dalszej kariery naukowej na uniwersytecie, prowadzenia badań czy Twoją pracę dyplomową chce zobaczyć nowy szef. Jest taka mądra zasada: chcesz, aby inni widzieli w Tobie profesjonalistę, sprawy poważne oddawaj profesjonalistom.

 • Przetłumacz pracę dyplomową z zawodowym tłumaczem.
 • Pamiętaj, aby zatrudnić tłumacza, który jest obeznany w tematyce Twojej pracy.
 • Pomyśl o współpracy z biurem tłumaczeń lub tłumaczem-freelancerem wyspecjalizowanym w przekładach prac dyplomowych.
 • Oddaj swoje materiały do przekładu wyłącznie w ręce zaufanego specjalisty, tłumacza z doświadczeniem, wiedzą i praktycznymi umiejętnościami.

Tłumaczenie pracy – na co zwrócić uwagę?

Zig Ziglar mawiał: „jesteś urodzona /urodzony, by zwyciężać, jednakże, aby być zwycięzcą musisz zaplanować zwycięstwo, przygotować się do zwycięstwa i oczekiwać zwycięstwa”. Przede wszystkim nie polecamy Ci robić czegokolwiek spontanicznie. Tłumaczenie pracy licencjackiej, magisterskiej czy tłumaczenie streszczenia pracy naukowej lub jakiegokolwiek innego dokumentu musi być zrobione dokładnie i rzetelnie. Być może starasz się o posadę nauczyciela akademickiego, pracownika naukowego czy o grant na badania naukowe. Profesjonalne tłumaczenia są dla Ciebie najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu. Dobry przekład pisemny to gwarancja jakości na każdym poziomie. Nie stać Cię na bylejakość.

Kiedy chcesz przetłumaczyć tekst naukowy, pracę dyplomową lub inne dokumenty dopilnuj kilku kwestii. Po pierwsze: sprawdź czy materiał źródłowy jest nienaganny, nie chcesz w nim cokolwiek zmieniać, inne. Na tym etapie dobrze odbyć jeszcze rozmowę z promotorem pracy, aby po raz ostatni skonsultować się odnośnie treści pracy. Po drugie: Wybierz biuro tłumaczeń lub tłumacza-freelancera, który specjalizuje się w tego typu przekładach. Specjalizacja naukowa jest szczególnie ważna w przypadku wszystkich tych tekstów, które są dosłownie naszpikowane terminami naukowymi z danej dziedziny. Bez znajomości słownictwa, pojęć i ogólnej wiedzy nie da się wykonać dobrze tej pracy. Po trzecie: specjalistyczny tłumacz z doświadczeniem w tłumaczeniu tekstów typu prace magisterskie, licencjaty i im podobne ma nie być jedynie ekspertem z nazwy. Zapytaj o portfolio, poproś o oficjalne referencje, poczytaj opinie innych klientów w sieci. Pamiętaj, że tu najważniejsza jest jakość, dokładność, solidność tłumacza.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Podobne wpisy

Ile kosztują tłumaczenia techniczne i naukowe

Ile kosztują tłumaczenia techniczne i naukowe?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tekstami technicznymi? A może sam jesteś naukowcem i doskonale wiesz o czym mówimy? Jednak nie dla wszystkich naukowe treści są proste i jasne. Dlatego wiele osób po prostu nie zajmuje się nimi. Jednak tłumacząc teksty techniczne czy naukowe nie sposób nie docenić tłumacza. W końcu to osoba, która nie tylko […]

Tłumaczenia uwierzytelnione

Tłumaczenia uwierzytelnione

Z pewnością wielu z was zlecając tłumaczenie do biura tłumaczeń zastanawiało się nad rodzajem tłumaczenia. I nie byliście ani pierwsi, ani ostatnimi klientami z takim dylematem. W końcu tłumaczenie to tłumaczenie i nad czym się tu zastanawiać? Niby tak, ale błąd po co stawiać się w tak niezręcznej sytuacji? Wielu klientom nie robi różnicy, czy […]