Jaki tłumacz na Androida?
Dzisiejsze telefony komórkowe w zupełności mogą zastąpić komputer. Ogromne możliwości technologiczne smartfonów sprawiają, że coraz częściej stanowią nasze małe centrum spraw życiowych. Instalowane na nich aplikacje są tak zaawansowane, że właściwie nie potrzebujemy już komputera. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej z nas instaluje na swoim smartfonie aplikacje do tłumaczeń. Technologia dostępnych translatorów jest tak zaawansowana, że dziś nieznajomość języka obcego nie jest żadną przeszkodą w komunikacji. Mobilny tłumacz zaskakuje poprawnością. Potrafi tłumaczyć nawet całe strony internetowe. Tłumacz na smartfonie to nieoceniona pomoc podczas wyjazdu na urlop, ale i na co dzień. Jaka jest najlepszy tłumacz na komórkę? Sprawdźmy najlepsze aplikacje do tłumaczenia na androida.
Jaki tłumacz na Androida – do czego służy aplikacja tłumacz?
Najnowsze aplikacje do tłumaczenia zrewolucjonizowały świat. A co za tym idzie – nasze codzienne życie. Każdy, kto uczy się języków obcych z pewnością docenia te najnowocześniejsze narzędzia do nauki. Dzięki translatorom na smartfony, nauka języków obcych nigdy wcześniej nie była tak prosta jak dzisiaj. Które z aplikacji do tłumaczeń są najbardziej popularne? Bez wątpienia to Google Translate. Od momentu udoskonalenia aplikacji przez jej twórców, Tłumacz Google jest w stanie przetłumaczyć nawet długie frazy. I to bezbłędnie. Dobre aplikacje tłumaczące to świetne wsparcie na co dzień. Dzięki nim niemal natychmiast mamy gotowe tłumaczenie, bez konieczności zaglądania do słownika. Fantastycznie usprawniają komunikację i uzupełniają nasze słownictwo. I na dodatek są tak proste w obsłudze. Nowoczesne aplikacje na smartfony potrafią o wiele więcej niż tylko tłumaczenie tekstu wpisanego na klawiaturze telefonu. Jak wybrać najlepszą aplikację na Androida? Sprawdźmy najlepsze aplikacje do tłumaczenia na Androida.
Warto przeczytać: Norwegia ciekawostki turystyczne
Jaki tłumacz na Androida – Tłumacz Google
Bez wątpienia Google Translator to oczywisty wybór dla posiadaczy systemu Android. Użytkownicy Androida są bowiem przyzwyczajeni do pracy z aplikacjami Google. Aplikacja świetnie sprawdzi się podczas podróży i na urlopie. Co ciekawe, można w niej zapisać bazę językową dla wielu języków w trybie offline. Wśród nich znajdują się najbardziej popularne języki używane podczas wyjazdów zagranicznych. Znajdziemy w niej hiszpański, bułgarski, albański, czeski, hebrajski i wiele innych. Warto wiedzieć, że Google Translator był pierwszą aplikacją, która za pomocą aparatu zapewniała tłumaczenie w czasie rzeczywistym.
Aplikacja Tłumacz Google oferuje naprawdę szybkie tłumaczenie w czasie rzeczywistym, gdy po zogniskowaniu wiadomości w kamerze pojawi się z tłumaczeniem nałożonym na obraz. Tłumacz Google może przetłumaczyć tekst wpisany przez nas z klawiatury ekranowej, odręcznie, ze zdjęcia albo rozpoznając mowę. Potrafi nawet przetłumaczyć na bieżąco rozmowę dwóch osób posługujących się różnymi językami. Efekt tłumaczenia wyświetli się na ekranie oraz odczyta go syntezator mowy. Podczas uruchamiania aplikacja możemy wybrać języki oraz najlepszą dla nas opcję tłumaczenia – wpisać tekst, wybrać aparat, rozpoznawanie mowy lub wpisanie odręczne. Którą z wersji tłumaczenia wybierzemy zależy tylko od nas. Warto wiedzieć, że aplikacja Tłumacz Google zyskała niedawno nową funkcję. Potrafi ona bowiem błyskawicznie przetłumaczyć dowolny napis z języka polskiego na angielski i odwrotnie. I co najważniejsze – Tłumacz Google dostępny jest na Androida i IOS za darmo.
Jaki tłumacz na Androida – Microsoft Translator
To kolejny świetny tłumacz na Androida. Cieszy się naprawdę dobrą opinią wśród użytkowników. Zapewnia podobne możliwości tłumaczenia jak Google Translate. W aplikacji Microsoft Translator także możemy pobrać w trybie offline jeden z kilkudziesięciu dostępnych języków obcych i korzystać ze słownika. Jednak w porównaniu do Google Tłumacz, Microsoft Translate ma wyraźnie mniej dostępnych języków i zasobów słownikowych. Aplikacja ma również opcję rozpoznawania mowy. Świetnie tłumaczy tekst pisany jak i z kamery. Najczęściej używane zwroty możemy wygodnie zapisać w słowniku do późniejszej nauki.
Co interesujące, syntezator mowy w tej aplikacji może czytać tekst tłumaczony szybko lub powoli, w zależności od naszych wymagań. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Jeśli na przykład chcemy tłumaczyć za pomocą rozpoznawania mowy, wystarczy nagrać zdanie i od razu mamy gotowe tłumaczenie. W tej aplikacji tłumacz możemy też pobrać słowniki, choć w trybie offline funkcjonują tu nieco gorzej niż w aplikacji Google Translate. Warto jednak wiedzieć, że w aplikacji Microsoft możemy rozmawiać za pomocą czatu. Jego uczestnicy muszą mieć tylko zainstalowaną tą samą aplikację tłumacz na smartfonach i zeskanowany kod QR, by połączyć się w ramach tej samej konwersacji. Microsoft Translate działa na Androidzie, IOS i Windows’10.
Jaki tłumacz na Androida? Poznaj aplikację iTranslate
Tą aplikację z pewnością warto zainstalować na swoim smartfonie. Aplikacja obsługuje ponad 100 języków za darmo. Tekst, który chcemy przetłumaczyć można wprowadzić poprzez jego wpisanie lub głosowo. Wszystkie wykonane za pomocą tej aplikacji tłumaczenia zostają zapisane w historii. I zawsze będziemy mogli do nich wrócić. Co ciekawe, najczęściej tłumaczone zwroty możemy dodać do kolekcji ulubionych fraz. Obsługa aplikacji jest dziecinnie prosta. Jeśli chcemy wybrać parę języków, wystarczy rozwinąć je z listy z flagami. I w zależności od potrzeby, zamieniać je miejscami. Tempo tłumaczenia możemy także dopasować do własnych wymagań.
Aby przetłumaczyć tekst możemy go wpisać za pomocą klawiatury ekranowej, wkleić lub wypowiedzieć do urządzenia odpowiednią komendę. Tłumaczenie głosowe jest naprawdę na wysokim poziomie. Jeśli wybierzemy wersję płatną tej aplikacji, uzyskamy dostęp do trybu offline i tłumaczenia konwersacji w czasie rzeczywistym, tłumaczenia całych stron internetowych i wiele innych.
Aplikację możemy za darmo testować przez 7 dni za pomocą subskrypcji Google Play. Jeśli po tym czasie nie anulujemy jej, aplikacja przejdzie w tryb płatny. Ile wynosi opłata za możliwość tłumaczenia tekstu przez tę aplikację? To 20 zł za miesiąc. Aplikację iTranslate możemy zainstalować na Androidzie i IOS.
Inne popularne tłumacze na Androida
Powyższe trzy aplikacje tłumacz są najpopularniejszymi wśród użytkowników Androida. Warto jednak wiedzieć, że nie są jedyne. Jedną z równie popularnych aplikacji tłumacz jest Naver Papago. To bardzo ciekawa aplikacja, która pozwala tłumaczyć wiadomości tekstowe, dźwiękowe i oczywiście przez aparat. Aplikacja jest naprawdę prosta w obsłudze. Wystarczy otworzyć aplikację, kliknąć ikonkę aparatu i zrobić zdjęcie do tłumaczenia. Aplikacja fantastycznie tłumaczy tekst ze zdjęć. Szybko rozpoznaje tekst i błyskawicznie go przekłada. Niestety, jej słabością jest mała ilość obsługiwanych języków. Jest ich jedynie 13, ale wśród nich znajdziemy tak egzotyczne języki jak koreański, chiński czy tajski. Dlatego warto ją znać. Zwłaszcza gdy wybieramy się na egzotyczny urlop.
Inną równie dobrą aplikacją tłumacz jest Yandex. To rosyjski odpowiednik Google’a. Proponuje nam doskonałą aplikację tłumacz, która jest w stanie przetłumaczyć tekst niemal w mgnieniu oka. W tej aplikacji masz do dyspozycji aż 95 języków. Yandex Translate pozwala na tłumaczenie wiadomości tekstowych i głosowych. Zarówno w trybie online jak i offline. Co ciekawe, świetnie tłumaczy też obrazy. Wystarczy zrobić zdjęcie lub załadować tekst z telefonu. Resztę wykona aplikacja. To doskonała alternatywa dla najpopularniejszych aplikacji do tłumaczenia. I co najważniejsze – jest darmowa i obsługiwana przez Androida.
Dziś aplikacje do tłumaczenia tekstu są tak proste, że każdy z nas powinien je mieć na swoim smartfonie. To one umożliwiają nam płynną i bezproblemową komunikację w języku, które nawet nie musimy znać. Są to bardzo zaawansowane technologicznie programy, które nie muszą mieć nawet dostępu do internetu, abyśmy mogli korzystać z ich bazy słownictwa. Jaki tłumacz na Androida jest najlepszy? Sprawdź sam. Pobierz aplikację, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania i korzystaj z jej bazy wiedzy. Nie tylko podczas wakacyjnego wyjazdu. na co dzień również.
Może Cię także zainteresować:
- Język norweski słówka
- Litery norweskie – jak wygląda alfabet języka norweskiego?
- Jakie są rodzaje tłumaczeń pisemnych?
Mam na imię Krystian i jestem poznaniakiem. Od 2 lat pracuję jako tłumacz języka norweskiego i twórca artykułów o tematyce lingwistycznej. W swojej pracy cenię elastyczność i możliwość nieustannego rozwoju, dzięki czemu swoim doświadczeniem i praktyczną wiedzą chętnie się z Wami podzielę. Poza pracą czas wolny spędzam na basenie, gdzie od ponad 7 lat amatorsko uprawiam pływanie. Jest to dla mnie fantastyczny relaks i odprężenie po długim dniu oraz solidna dawka pozytywnej energii na cały następny dzień.